K O L P A L . I R

بک لینک چیست؟

بک لینک، یا لینک های ورودی زمانی ایجاد می شوند که یک وبسایت به وبسایت دیگری لینک می شود یا اصطلاحا پیوندی به سایت دیگر ایجاد می شود. ایجاد لینک یا پیوند به یک سایت دیگر (خارجی) بک لینک گفته می شود.

بک لینک چیست؟
بک لینک چیست؟

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها ارزش ویژه ای برای سئو سایت ایفا می کنند زیر این لینک ها نشان دهنده «اعتماد به نفس» یک سایت به سایت دیگراست.
در اصل، لینک های ایجاد شده به سایت شما (بک لینکها) برای موتورهای جستجو سیگنال ارسال می کنند که دیگر سایت ها محتوا و مطالب سایت را تضمین و تایید می کنند.

چه بک لینکی بخریم؟

Image result for buy backlink

– خرید بک لینک با کیفیت

اولین مولفه اصلی در خرید بک لینک کیفیت و قدرت بک لینک هاست، تمام افراد ماهر به دنبال خرید بک لینک قوی و خرید بک لینک با کیفیت هستند تا اثر گذاری بالاتری را بر بهبود رتبه عبارات سایتشان در نتایج جستجو گوگل و سایر موتورهای جستجوگر مشاهده کنند.

– خرید بک لینک ایرانی

دومین مولفه اصلی در خرید بک لینک هم زبان بودن آنهاست، یعنی کسی که می خواهد سایت فارسی زبان خود را در نتایج جستجو گوگل به زبان فارسی و در جغرافیای ایران بهبود دهد؛ از سایت های فارسی زبان ایرانی بک لینک تهیه کند. پیشنهاد می شود برای این کار از دامنه های با پسوند دات آی آر (.ir) بک لینک سفارش دهد. این امر تاثیر به سزایی در نتایج جستجو آن عبارت در کشور ایران دارد. (شاید شما هم با این مدل جستجوها مواجه شده باشید که در جستجوی دو عبارت یکسان در ایران و آلمان به زبان فارسی، دو رتبه کاملا متفاوت و با اختلاف مشاهده کنید.)

– خرید بک لینک ارزان

شاید با شنیدن خرید بک لینک ارزان جزو آن دسته از افراد باشید که به ذهنتان خطور کند که حتما این بک لینک ها بدرد نخور و بی ارزش است! اما خرید ارزان و یا حتی خرید بک لینک رایگان دلیلی بر بی اثر، بی ارزش و به درد نخور بودن آن بک لینک نباشد. هر چند گوگل معیار پیج رنک خود را از دید عموم پنهان کرده است و معیار هایی همچون موز رنک و دومین اوتوریتی مورد استفاده قرار می گیرد اما این دو معیار جدید هم ارزش دقیق هر سایت را مشخص نمی کند و تنها به واقعیت می تواند نزدیک باشد. بهترین بک لینک برای خرید ، بک لینک های با کیفیت و قدرتمندی است که با قیمت مناسب و ارزان به مشتریان ارائه گردد و بیشتر از قیمت واقعی خود به مشتریان تحمیل نشود.

– خرید بک لینک معتبر

عده ای به دنبال خرید بک لینک تضمینی هستند که با خرید آن بهبود رتبه سایت خود را به صورت قطعی در گوگل مشاهده کنند و یا با خرید بک لینک به صورت تضمینی رتبه یک گوگل را به خود اختصاص دهند. اما این یکی از اشتباهات رایج و مرسوم خریداران است. هیچ سایتی جز خود گوگل به شما تضمین رتبه یک گوگل را نمی تواند بدهد. چون هیچگاه رقبای شما بیکار ننشتسته اند که شما تنها با خرید تعدادی بک لینک از تعداد سایت رتبه یک را به خود اختصاص دهید. اما خرید بک لینک معتبر تضمینی بر بهبود سئو خارجی سایت شما می باشد. و در عبارت های کمتر رقابت پذیر یا بدون رقابت اگر شرایط سئو داخلی سایت شما مناسب باشد تا حدود زیادی می توان تضمین بهبود رتبه سایت را با خرید بک لینک های معتبر داد.

Image result for backlink

– خرید بک لینک مرتبط

خیلی واضح است که اگر از سایت های با موضوع مشابه به موضوع و زمینه کاری سایت خود بک لینک تهیه کنید اثر گذاری بالاتری دارد! اما این تصور بسیار غلط و بدون دلیلی است که اگر بک لینک از سایتی با موضوع غیر از سایت خود بک لینک تهیه کنیم اثر منفی و با کاهش رتبه در گوگل مواجه میشویم!

برای افرادی با این مدل تفکر بهتر است خدمات تخلیه فاضلاب را مثال زد! تا به حال هیچ سایت خبری یا محتوایی با موضوع تخلیه فاضلاب را نمی توان پیدا کرد که بدون ارائه خدمات آن حوزه ایجاد شده باشد و همه سایت های این زمینه خود دنبال رتبه یک گوگل برای کسب درآمد بیشتر می باشند، و اکثرا هیچکدام حاضر نیستند که رقیبشان از آنها در نتایج جستجو گوگل پیشی بگیرد، در کنار این مطلب سایتی هم وجود ندارد که با موضوع تخلیه فاضلاب و موضوعات نزدیک آن فعالیت می کرده باشد که مایل به ارائه خدمات بک لینک باشد!

پس تفکر اثر منفی با خرید بک لینک از سایت های با موضوع عمومی و غیر مرتبط تصوری کاملا اشتباه است که تجربه های متعدد از اثرگذاری بک لینک روی اینگونه سایت ها داریم که در مقالات بعدی به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

منبع: سایت کلپال

Related Post

ارسال دیدگاه