K O L P A L . I R
گواهی ssl
آشنایی با SSL

گواهینامه SSL چیست؟

گسترش استفاده از فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی و اهمیت مسائل امنیتی باعث آن شده است که هر چند مدت پروتکل های جدیدی در بخش های مختلف فضای مجازی وضع شود و مورد استفاده قرار بگیرد و در برخی موارد استفاده از آن الزامی شود.

یکی از اولیه ترین موارد امنیتی در حوزه وب استفاده از پروتکل یا گواهینامه SSL می باشد. حتما شما هم با وبسایت هایی مواجه شده اید که ابتدای آن با https آغاز شده است؛ این وبسایت ها از گواهینامه SSL بهره می برند. 

استفاده از SSL باعث افزایش امنیت کاربران و اعتبار وبسایت های شما می شود. زیرا این گواهینامه برای برقراری ارتباط امن بین کاربر و سرور ایجاد شده است و در این پروتکل کلیه اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و کاربرها رمزنگاری می شود و امکان دسترسی به اطلاعات در بین مسیر (شنود داده ها) وجود ندارد.

خدمات گواهینامه SSL
خدمات گواهینامه SSL
گواهینامه SSL
  • گواهینامه Wildcard SS

گواهینامه های معمولی تنها برای یک دامنه با آدرس مشخص و واحد فعال می شود اما گواهینامه های از نوع wildcard در کنار عملکرد مشابه گواهینامه های معمولی که دارد، این امکان را فراهم می آورد تا بتوان همراه با دامنه اصلی برای تمام زیردامنه ها (ساب دامین ها) آن نیز تحت پوشش گواهی SSL خود قرار دهید. 

Domain: kolpal.ir

Subdomin: video.kolpal.ir , host.kolpal.ir

سفارش و خرید SSL

با توجه به نوسانات قیمت ها جهت اطلاع از تعرفه خدمات SSL و همچنین سوالات در این زمینه از طریق تلگرام یا واتساپ شماره 09395612010 یا به صورت پیامک ارتباط برقرار کنید.

انواع گواهی ssl
آشنایی با انواع SSL

انواع گواهینامه SSL

گواهینامه های SSL انواع مختلفی دارند و هر نوع از آن مناسب برای نیازی خاصی می باشد و در نتیجه اعتبار و قیمت های آنها تفاوت دارد. 

  • گواهینامه DV

نام این گواهینامه مخفف Domain Validated Certificate است. در این نوع گواهینامه مرکز ارائه دهنده گواهینامه (CA) برای بررسی اعتبار دامنه فقط اطلاعات whois را چک می کند و به بررسی مالک یا سازمان نمی پردازد. این گواهینامه در مدت زمان کوتاهی قابلیت فعال سازی دارد و به لحظه و راحت صادر می شود. این نوع گواهینامه مناسب اشخاص حقیقی می باشد هر چند اشخاص حقوقی نیز می توانند از این گواهینامه استفاده کنند.

  • گواهینامه OV

نام این گواهینامه مخفف Organization Validated Certificate است. در این نوع گواهینامه CA علاوه بر بررسی اعتبار دامنه مدارک رسمی دولتی مانند روزنامه رسمی را بررسی می کند؛ این نوع گواهی تنها برای اشخاص حقوقی و صاحبان کسب و کارهای دارای مدرک رسمی ارائه می شود. شرکت ها، بانکها، سازمان های دولتی، وزارت خانه ها و همه اشخاص حقوقی متقاضیان این نوع گواهینامه ها هستند. در صورت تهیه این نوع گواهینامه و فعال شدن آن، اطلاعات تایید شده هویت آن سازمان در قسمت جزئیات گواهینامه SSL نمایش داده می شود.

  • گواهینامه EV

نام این گواهینامه مخفف Extended Validated Certificate است. این گواهینامه معتبر ترین گواهی موجود است. از ویژگی های مهم این نوع گواهینامه نشان سبز رنگ در مرورگر است. از نظر ارزش و اعتبار این گواهینامه در وضعیت بالاتری نسبت به گواهینامه های OV قرار دارد. مدارک برای دریافت این گواهی همانند گواهی OV است با این تفاوت که بررسی و تایید هویت سازمان دقت و سختگیری بیشتری می شود.

انواع گواهینامه SSL